Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie

Kim jest cudowny chłopak?

“Cudowny chłopak” to bestsellerowa powieść, autorstwa R. J. Palacio, która stała się ukochaną lekturą uczniów oraz nauczycieli na całym świecie. Książka pod tytułem “Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie” zbiera wszystkie historie o życiu cudownego chłopaka- Augusta. Zwykłego ucznia podstawówki o zupełnie niezwykłym wyglądzie. August Pullman jest mądrym, inteligentnym chłopcem z poczuciem humoru i jednym zmutowanym genem, z powodu którego musiał przejść wiele operacji, a jego twarz uległa zdeformowaniu. Przez całe życie otoczony był jedynie przez kochających rodziców i rodzeństwo, jednak pewnego dnia przyszło mu zmierzyć się ze szkolną rzeczywistością i rówieśnikami, z uprzedzeniami, docinkami i ze zwykłą podłością. Auggie spotyka się także z akceptacją, przyjaźnią i dobrym słowem. Zbiór książek Palacio to wzruszająca, a zarazem zabawna historia o dobroci, przyjaźni, odwadze i odnalezieniu piękna w swojej inności, a także o życiu Auggiego z perspektywy dzieci, które stykają się z jego odmiennością.

Cudowny chłopak uczy tolerancji

Historia przedstawiona w książkach z serii o Auguście Pullmanie uczy zrozumienia, życzliwego podejścia do innych ludzi oraz tolerancji. W “Cudownej książce. Wszystkich cudownych historiach” przedstawione zostały losy i zmartwienia małego Auggiego. Czytelnik może bliżej poznać jego przyjaciół z dzieciństwa, szkolnego rozrabiakę oraz najpopularniejsze dziewczyny w klasie. Okaże się, że każdy miał powody, aby zachowywać się wobec cudownego chłopaka w określony sposób. Ich postępowanie nie łatwo jest ocenić. Książka uczy także szkodliwości powielania stereotypów i przestrzega przed gardzeniem innymi ludźmi, zachęcając do wzajemnego szacunku.

R. J. Palacio – autorka cudownych historii


R. J. Palacio to amerykańska autorka mieszkająca na nowojorskim Brooklynie. Jej debiutancka powieść “Cudowny chłopak” została opublikowana w 45 krajach i sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Ze względu na przesłanki, które mają zachęcić do czynienia dobra, pomocy i bycia życzliwym książka stała się poniekąd inspiracją do zorganizowania “Choose Kind”- kampanii społecznej, która spotkała się z pozytywnym odbiorem i ogromnym zainteresowaniem i poparciem ze strony zarówno samych dzieci, jak i dorosłych. Palacio do tej pory wydała sześć książek o niesamowitych przygodach i trudnościach jakie napotyka na swojej drodze tytułowy cudowny chłopak.

Zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com