“Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie”- książka, której autorką jest R.J. Palacio

Piękna książka o samoakceptacji oraz tolerancji, która poruszyła serca mnóstwa czytelników. Zdecydowanie warta przeczytania zarówno przez tych starszych, jak i młodszych. Zabawna, intrygująca i przede wszystkim wzruszająca historia.

Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie od Tania Książka to wspaniała książka zbierająca w sobie wszystkie niezwykłe historie o dość znanym bohaterze, czyli Cudownym Chłopaku. Kim on jest i dlaczego jest taki niezwykły? Auggie to wewnątrz całkiem normalny chłopiec. Wyróżnia go jego wygląd, a to wszystko za sprawą jednego, zmutowanego genu. To właśnie przez niego Auggie Pullman musiał przejść przez dwadzieścia siedem operacji nie mając nawet dziesięciu lat. W wyniku tego wszystkiego chłopiec ma zdeformowaną twarz. Auggie wcześniej uczył się w domu. Codziennie miał kontakt jedynie z rodzicami i siostrą, którzy dawali mu dużo swojej miłości. Teraz Auggie idzie do piątej klasy i musi się zmierzyć z rzeczywistością, a ta, jak dobrze wiemy, potrafi być naprawdę brutalna. W szkole będzie musiał spotkać się nie tylko ze swoimi rówieśnikami, lecz także, co gorsza, ze starszymi uczniami. Wszystko to brzmi dość strasznie. Mimo tego, jak się później okaże, chłopiec spotka się także z dobrocią, miłymi słowami i przyjaźnią. To zupełnie nowe doświadczenie z pewnością na niego wpłynie. Nikt by się nie spodziewał, że Auggie także odmieni swoich kolegów, rówieśników, nauczycieli oraz wiele osób ze swojego środowiska.

Prawdę mówiąc, każdy postrzega historię Auggiego zupełnie inaczej. Właśnie dlatego w “Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie” pokazany jest nie tylko sposób, w jaki zmieniał się Auggie, lecz także punkt widzenia innych osób takich jak dawnegy przyjaciel chłopca, niegrzeczny uczeń ze szkoły Auggiego czy najpopularniejsza dziewczyna w klasie. Cała historia pokazuje nam, jak łatwo jest kogoś osądzić, podążać za stereotypami. Każdy ma powód, aby postępować w taki, a nie inny sposób. Jednak czy zawsze jest to właściwy sposób? Opowieść uczy przede wszystkim tolerancji wobec drugiego człowieka i uświadamia nam, że powinniśmy widzieć piękno we wszystkim.

Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie” to książka, która pokazuje piękno świata, uczy nas doceniać każdą, nawet najdrobniejszą rzecz i nie oceniać innych ludzi. Jej autorką jest R. J. Palacio, amerykańska pisarka. Dzięki książce “Cudowny chłopiec” odniosła ona ogromny sukces. Ta historia sprzedała się w ponad sześciu milionach egzemplarzy i została opublikowana w czterdziestu pięciu krajach.

Jedzenie zdjęcie freepik - pl.freepik.com